Prestige Apartment In S Maria Novella

  • 65 m²
  • 2 sovrum
  • 2 badrum
  • 4 gäster
  • 2 sängar

Prestige Apartment In S Maria Novella Florens är ett utmärkt ställe att bo på i distriktet Florens historiska centrum och ligger cirka 25 minuters promenad från Palazzo Pitti. Lägenheten ligger 600 meter från tågstationen Florence Santa Maria Novella och i närheten av busshållplatsen Appennino Shuttle Bologna Airport.

Lägenheten har balkong och sitthörna, samt bekvämligheter som luftkonditionering. För ökad komfort erbjuds en separat toalett och en dusch på boendet. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också tillgängliga.

För dem som vill laga sina egna måltider erbjuder Prestige Apartment In S Maria Novella kylskåp, ugn och glas.

Populära attraktioner i området inkluderar Uffizierna, ungefär 20 minuters promenad bort. Om du vill utforska omgivningarna kan du besöka Sant'Ambrogio-marknaden, 2 km från den här lägenheten. Mercado Central ligger inom några kvarter från Prestige Apartment In S Maria Novella och är ett bra ställe att besöka. Flygplatsen Florens är belägen 5 km från boendet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Prestige Apartment In S Maria Novella Florens
Smn Station Apartment By Maison Florence
Mobilpris

Smn Station Apartment By Maison Florence

8.0
Väldigt bra 5 recensioner
159 m från boendet
USD 199 USD 179
per natt
Palazzuolo Apartment
Mobilpris

Palazzuolo Apartment

8.0
Väldigt bra 2 recensioner
219 m från boendet
USD 105 USD 95
per natt
Romantico Balcone In Centro
Mobilpris

Romantico Balcone In Centro

9.7
Exceptionellt 44 recensioner
234 m från boendet
USD 241 USD 217
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Florens Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Florence Santa Maria Novella Railway Station
    300 m

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi
    • Rum med Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Sittgrupp
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 19:00
    Utcheckning: senast 10:00
    Licensnummer048017LTN1982,IT048017C29YCD7YZN
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    • Det tillhandahålls inga barnsängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Finns det gratis Wi-Fi på Prestige Apartment In S Maria Novella?
      Internet tillhandahålls gratis på Prestige Apartment In S Maria Novella.
    • Accepterar Prestige Apartment In S Maria Novella husdjur?
      Prestige Apartment In S Maria Novella tillåter husdjur.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Florens Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Florence Santa Maria Novella Railway Station
    300 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Prestige Apartment In S Maria Novella Florens

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng